IMG-254a340542405b26513d8605ebd31db5-V

Відбувся З՚їзд адвокатів України

15 – 16 лютого 2019 року у с. Плав՚я Сколівського району Львівської області пройшов З՚їзд адвокатів України.

В ході конференцій адвокатів регіонів на з՚їзд було обрано 181 делегат від 25 регіонів України за квотою 1 делегат від 250 адвокатів. Адвокати Донецької області були представлені на з՚їзді 11 делегатами обраними 19 січня 2019 року Конференцію адвокатів Донецької області, до складу яких у тому числі увійшли представники адвокатів Донецької області у РАУ – Сергій Осика та у ВКДКА – Віталій Мельченко.

Для участі у з՚їзді зареєструвався 181 делегат з 181 обраних. З՚їзд адвокатів України є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини обраних делегатів, які представляють більшість конференцій адвокатів регіонів.

З՚їзд адвокатів України закликав Верховну Раду повернути законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» № 9055 суб՚єкту законодавчої ініціативи. За відповідну резолюцію проголосував 161 делегат. Адвокати наполягають на тому, що прийняття законопроекту № 9055 за основу і в цілому унеможливить здійснення захисту прав, свобод та інтересів осіб адвокатурою, незалежною від політичної волі. Проект закону № 9055 містить загрози знищення інституційної гарантії незалежності адвокатури – адвокатського самоврядування та саморегулювання професії та несе чисельні корупційні ризики.

З՚їзд адвокатів України обрав Павла Гречкіського та Олексія Маловацького членами Вищої ради правосуддя. За Гречківського проголосували 161 делегат із 178, які брали участь у голосуванні. За Маловацького проголосували – 142 голоси. До бюлетеню був також включений адвокат Тарас Будз, який був обраний делегатом з՚їзду від Тернопільської області. Він отримав 36 голосів. Кандидати Євген Огарков та Наталя Алпатьєва не потрапили до бюлетеню, оскільки у відкритому голосуванні не набрали необхідних 20% підтримки делегатів з՚їзду для включення до бюлетеню. Делегати з՚їзду включаються до бюлетеня автоматично. Вища рада правосуддя направила до з՚їзду адвокатів результати спеціальної перевірки кандидатів. Перешкод для обрання до ВРП не було встановлено для жодного кандидата. Інститут держави і права імені Корецького, Інститут законодавства Верховної Ради надали наукові висновки, відповідно до яких пояснили, що обмеження для обрання до ВРП обиратися двічі поспіль встановлено для членів ВРП, які були обрані до цього органу після набуття чинності закону «Про Вищу раду правосуддя». Таким чином, з՚їзд адвокатів вперше обрав своїх представників на основі нового законодавства, прийнятого в ході реалізації судової реформи.

З՚їзд відкликав і звільнив члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів Павла Луцюка, який був обраний до складу комісії за квотою адвокатської спільноти та  обрав до складу ВККС Олександра Дроздова. За його кандидатуру проголосували 172 делегати із 177, які взяли участь у голосуванні.

Кандидат Сергій Гаргач отримав 4 голоси.