vnesky

Щодо сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2022 рік!

Рада адвокатів України затвердила розмір внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування у 2022 році на рівні 2 481 гривні.

Відповідно, адвокати мають сплатити 70% цієї суми або 1736,7 грн на рахунки рад адвокатів регіонів і 30% внеску або 744,3 грн на рахунок Національної асоціації адвокатів України.

Звертаємо увагу адвокатів на те, що оплату необхідно здійснювати саме двома платежами на різні рахунки!!! З питань внесків комунікація здійснюється через емейл vnesok@mail.unba.org.ua

В абзаці 2 частини 2 статті 58 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», визначено, що розмір щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування визначається з урахуванням потреби покриття витрат на забезпечення діяльності рад адвокатів регіонів, Ради адвокатів України, Вищої ревізійної комісії адвокатури та ведення Єдиного реєстру адвокатів України та не може перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року і є однаковим для всіх адвокатів.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року складає 2481 грн.

Адвокати мають можливість самостійно генерувати квитанцію на онлайн оплату щорічного внеску в особистому кабінеті на сайті НААУ.

 

Окрему увагу адвокатів звертаємо на Рішення РАУ від 14 лютого 2020 року № 22 «Про сплату щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування адвокатами окремих категорій» яким визначено право рад адвокатів регіонів  приймати рішення про звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску стосовно окремих категорій адвокатів. Прохання ознайомитися із вказаним рішенням і у разі наявності відповідних підстав, подати відповідну заяву до Ради адвокатів Донецької області до 31 січня 2022 року.

Заяви про звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування подані після 31 січня 2022 року будуть залишені без розгляду!