do-uvagy

Щодо підвищення кваліфікації адвоката

Шановні адвокати!

 

Нагадуємо Вам, що підвищення кваліфікації є важливим професійним обов’язком, дотримання якого має забезпечувати безперервне поглиблення, розширення й оновлення адвокатами своїх професійних знань, вмінь та навичок.

Так, відповідно до статті 21 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі -Закон) під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний підвищувати свій професійний рівень.

Згідно з ст. 11 Правил адвокатської етики, адвокат має постійно підвищувати свій професійний рівень та кваліфікацію, володіти достатньою інформацією про зміни у чинному законодавстві.

На забезпечення виконання цієї норми, Рада адвокатів України затвердила Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України, відповідно до п. п. 19, 20 якого, усі адвокати зобов’язані підвищувати кваліфікацію на рівні 10 годин на рік (10 залікових балів), а молоді адвокати (перші три роки після отримання свідоцтва) – 16 годин на рік (16 залікових балів).

Звертаємо додатково вашу увагу на те, що статтею 65 Правил адвокатської етики передбачено обов’язок виконувати рішення органів адвокатського самоврядування.

У свою чергу Законом передбачено, що дисциплінарним проступком адвоката є порушення Правил адвокатської етики або в тому числі невиконання рішень органів адвокатського самоврядування.

У разі відсутності сертифікатів про виконання вимог підвищення кваліфікації відповідно до п. 32 Порядку, надається можливість пройти спеціальні тестування.

Про спеціальні тестування докладніше за посиланням: https://tinyurl.com/bdf6n433