vznosy

Нагадування щодо розміру та необхідності своєчасної сплати адвокатами щорічного внеску у 2020 році

Розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2020 році складає 2102 гривні 00 копійок.

Відповідне рішення Ради адвокатів України прийнято 13 грудня 2019 року.

Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування встановлено, що адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року двома платежами згідно наступного розподілу:

шляхом перерахування 70% від встановленого розміру щорічного внеску на поточний рахунок відповідної ради адвокатів регіону. В 2020 році це 1471 грн 40 копійок та шляхом перерахування 30% від встановленого розміру щорічного внеску на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України. В 2020 році це 630 гривень 60 копійок.

Звертаємо увагу адвокатів на те, що оплату необхідно здійснювати саме двома платежами на різні рахунки!!!

В абзаці 2 частини 2 статті 58 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», визначено, що розмір щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування визначається з урахуванням потреби покриття витрат на забезпечення діяльності рад адвокатів регіонів, Ради адвокатів України, Вищої ревізійної комісії адвокатури та ведення Єдиного реєстру адвокатів України та не може перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року і є однаковим для всіх адвокатів.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня 2020 року складає 2102 гривні 00 копійок.

Для Вашої зручності на офіційному порталі Національної асоціації адвокатів України передбачена можливість самостійно генерувати квитанцію на оплату щорічного внеску. Для цього Вам необхідно:

  1. На сайті НААУ (на головній сторінці) у закладці «Адвокату» увійти до підзакладки «Платежі» де знайти свій профайл адвоката в базі даних Єдиного реєстру адвокатів України та обрати призначення платежу – щорічний внесок адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2020 рік, або зайти в особистий кабінет адвоката на сайті НААУ;
  2. Генерувати квитанцію.

Оплатити внески також можна онлайн через банківські платіжні системи (Приват 24 тощо) як на рахунок ради адвокатів Донецької області, так і на рахунок НААУ.

 

 Несплата внеску адвокатом у встановлені терміни є невиконанням рішення органів адвокатського самоврядування що тягне дисциплінарну відповідальність адвоката.