Комітетом захисту прав адвокатів здійснено заходи

Комітетом захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Донецької області здійснено заходи щодо усунення порушень, вчинених співробітниками слідчого управління Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області

17.09.2019 року до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України надійшла скарга від адвоката Дарсанія Левана Валер’яновича з приводу порушення професійних прав та гарантій адвокатської діяльності, вчинених співробітниками слідчого управління Головного управління СБУ у м.Києві та Київській області.

Дарсанія Л.В. одночасно займає посаду радника з правових питань виконуючого обов’язки міського голови, секретаря Української міської ради Обухівського району Київської області Кучер Т.М., яка офіційно заявила, що обшуки в приміщеннях міськради, які проводилися Службою безпеки України пов’язані з діяльністю колишнього керівництва міста, пов’язаної з наданням земельних ділянок.

Саме ця сфера його діяльності дуже зацікавила деяких працівників Обухівського міжрайонного відділу ГУ СБУ у м. Києві та Київської області, які намагалися спочатку чинити на адвоката тиск, залякуючи та, пропонуючи йому вчинити ряд незаконних дій у їх інтересах, використовуючи займану посаду, а коли останній відповів їм відмовою, вони вирішили вдатися до більш радикальних дій, та зареєстрували кримінальне провадження яке внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

13.09.2019 року у квартирах, де мешкає адвокат Дарсанія Л.В.  та його родина, в автомобілях, які належать його дружині, та одним з яких вiн користується, та на його робочому місці в Українській міській раді Обухівського району Київської області були проведені обшуки співробітниками слідчого управління Головного управління СБУ у м.Києві та Київській області.

В порушення вимог ч.2 ст.23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», співробітники, які проводили обшуки, не повідомили раду адвокатів ані Київської області (де проводилась така слідча дія як обшук), ані раду адвокатів Донецької області (де Дарсанія Л.В. перебуває на обліку, як адвокат), ані Комітету захисту прав адвокатів при раді адвокатів Донецької області, заступником голови якого вiн є, про проведення слідчих дій стосовно його, як адвоката. Під час обшуку у квартирах та автомобілях були вилучені належні йому документи де могла зберігатися інформація щодо клієнтів, яка становить адвокатську таємницю.

Проведення обшуку здійснювалось за присутності  дружини адвоката, яка є вагітною, та повідомляла про це особам, які проводили обшук, але незважаючи на це, на неї також чинився психологічний тиск. Крім того, сам хід обшуку співробітники правоохоронних органів дозволили знімати на камеру представникам телеканалу «1+1», які в подальшому розповсюдили це відео в соціальній мережі «Фейсбук».

У зв’язку з тим, що проведення всіх вищезазначених дій безумовно є тиском на адвоката та його родину, порушенням професійних прав та інтересів, а також порушенням гарантій адвокатської діяльності, Головою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Донецької області Курчиним С.А. були направлені відповідні звернення до Адміністрації Президента, Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, Генеральної прокуратури та Служби безпеки України з вимогами невідкладно втрутитися у цю ситуацію.