IMG-bf4d0d865369be8752d690150b5a8e65-V

Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ провів зустріч з представниками Міжнародної комісії юристів

06 березня 2019 року у м. Києві відбулася зустріч комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ з представниками Міжнародної комісії юристів (ICJ).

Рада адвокатів Донецької області на даному заході була представлена заступником голови Комітету захисту прав адвокатів при Раді адвокатів Донецької області адвокатом Леваном Дарсанія.

Нагадаємо, що Міжнародна комісія юристів (МКЮ) є недержавною організацією, діяльність якої спрямована на міжнародний захист прав людини  та забезпечення високих стандартів правосуддя.

Співпраця з МКЮ є досить ефективним важелем впливу на національну політику держави Україна в частині дотримання нею конституційних гарантій існування адвокатури.

Адвокати звернулися до представників МКЮ, які перебувають з місією в Україні, зазначити у своєму звіті про загрози для незалежності адвокатури в результаті прийняття законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»  № 9055.

Голова Комітету захисту прав адвокатів Ганна Боряк наголосила на тому, що законопроект перетворить адвокатів на другорядних учасників процесів, оскільки їхні професійні права будуть значно обмежені.

Секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников заявив, що законопроект містить реальний ризик втрати необхідних інструментів захисту прав та інтересів громадян.

Секретар Комітету Юрій Григоренко нагадав, що низка положень законопроекту стали підставами для висновку про корупціогенність, який ухвалив Комітет Верховної Ради з антикорупційної політики.

Круглий стіл «Міжнародні механізми захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності» відбувся за участі директора програм МКЮ у Європі та Центральній Азії Розін Піллай, в.о. президента Асоціації адвокатів Нідерландів Моніки Бремер, адвоката Швейцарії Жозеф Алкату, старшого юридичного радника Європейської програми МКЮ Тимура Шакірова, юридичного консультанта програми Марії Рудько.

IMG-eb9c85fd5181410f24f6cd799cc930f9-V