probono

Інформація про проведення Всеукраїнського конкурсу “Pro bono”

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань взаємодії з громадянським суспільством проводить Всеукраїнський конкурс правничої допомоги Pro bono. Конкурс проводиться у співпраці з Благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» з метою активізації адвокатської спільноти України для надання правничої допомоги Pro bono, відзначення адвокатів Pro bono, справи яких сприяли захисту значного суспільного і особистого інтересу та покращення доступу до професії правничої допомоги серед осіб, яких зараховують до категорії малозабезпечених, та інших уразливих верств населення (умови проведення конкурсу розміщені на сайті НААУ https://unba.org.ua/news/5544-vseukrains-kij-konkurs-pravnichoi-dopomogi-pro-bono.html та додаються нижче).

 

Координатор конкурсу – Комітет з питань взаємодії з громадянським суспільством.

Голова Комітету Місяць Віталій Петрович.

Електронна адреса: v.misiats@mail.unba.org.ua

 

 

 

Умови проведення Всеукраїнського конкурсу правничої допомоги Pro bono

 

Загальні положення

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань взаємодії з громадянським суспільством проводить Всеукраїнський конкурс правничої допомоги Pro bono.

Конкурс проводиться у співпраці з Благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».

 

Мета конкурсу

 • Активізація адвокатської спільноти України на надання правничої допомоги Pro bono;
 • Відзначення адвокатів Pro bono, справи яких сприяли захисту значного суспільного або особистого інтересу;
 • Покращення доступу до професійної правничої допомоги серед осіб, яких зараховують до категорії малозабезпечених, та інших уразливих верств населення.

Учасники конкурсу

Адвокати, які мають діюче свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, згідно із Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Призовий фонд конкурсу

Три адвокати, заявки яких конкурсна комісія визнає такими, що найбільш відповідають умовам та критеріям конкурсу будуть відзначені цінними подарунками (планшетний комп’ютер Apple Ipad 32 або аналогічний за вартістю та функціоналом).

Під цінним подарунком маємо на увазі отримання призу в безстрокове безоплатне користування.

Порядок проведення конкурсу

Конкурс проводиться у два етапи:

 • І етап – відбір заявок на участь конкурсу – проводиться з 1 червня по 1 вересня 2020 року;
 • ІІ етап – оцінка поданих заявок та нагородження переможців – проводиться з 1 по 31 вересня 2020 року.

На першому етапі конкурсу зацікавлені учасники мають заповнити аплікаційні онлайн-форми за наступним посиланням https://forms.gle/ePPnxGGpaaBGJ4zV8

В аплікаційній формі учасник надає необхідну контактну інформацію організаторам, а також описує у знеособленому вигляді успішну історію надання правничої допомоги, що відповідає наступним критеріям:

 • правнича допомога надавалася протягом останніх трьох років – не раніше 1 січня 2017 року;
 • правнича допомога надавалася за власною ініціативою адвоката, а не на підставі ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги;
 • надання правничої допомоги відповідало концепції Pro bono – адвокат не отримав та не очікує отримати в майбутньому жодної матеріальної вигоди за надання цієї допомоги;
 • правнича допомога надавалась:

–         малозабезпеченим особам, тобто особам, які не мають фінансової можливості оплатити послуги з надання правової допомоги;

АБО

–         особам, яких зараховують до вразливих верств населення (пенсіонери, люди з інвалідністю, члени багатодітних сімей, одинокі батьки, паліативні пацієнти, учасники бойових дій, учасники війни та особи прирівняні до них, ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС, ВПО, учасники АТО та ООС тощо).

 

Кожен учасник може подати для участі в конкурсі лише одну заявку. У разі подання двох і більше заявок розглядатися буде заявка, що була подана раніше.

 

Наприкінці першого етапу проведення конкурсу конкурсна комісія відбере 30 найуспішніших заявок, із яких будуть обрані три переможці конкурсу.

На етапі оцінювання відібраних заявок, конкурсна комісія може контактувати з учасником щодо підтвердження достовірності поданої інформації, встановлення рівня задоволеності клієнта наданою правничою допомогою тощо.

В       ідібрані до другого етапу конкурсу учасники, з дотриманням вимог ст. 22 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», повинні бути готові надати посилання на судові рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень, чи інші підтверджуючі документи.

 

Основними критеріями оцінювання заявок є наступні:

 • захищено значний суспільний інтерес – вирішення такої справи було прецедентним для вирішення інших аналогічних справ; здійснювалося в інтересах великої кількості осіб, принесло значну користь місцевій громаді, дало змогу запобігти системним порушенням прав людини з боку органів державної влади або місцевого самоврядування;
 • захищено значний особистий інтерес клієнта – вирішення справи уможливило запобігти ушкодженню життя та здоров’я клієнта чи інших осіб; вирішення справи дало змогу запобігти відчуженню власності клієнта; незаконному звільненню клієнта з роботи чи іншому суттєвому порушенню трудових прав; уникнути незаконних стягнень із фізичної особи-підприємця чи подолати перешкоди в доступі до підприємницької діяльності; вирішення справи дозволило запобігти суттєвому порушенню права клієнта на доступ до правосуддя (неправомірному стягненню значної суми коштів, пропущенню строків оскарження тощо).

 

Організатор залишає за собою право на оприлюднення успішних історій у знеособленому вигляді із дотриманням вимог про збереження адвокатської таємниці.

Підведення підсумків та нагородження переможців

Результати конкурсу протягом 15 днів після завершення другого етапу конкурсу будуть опубліковані на веб-сайті Національної асоціації адвокатів України https://unba.org.ua/ та надіслані учасникам на надану ними адресу електронної пошти.