do-uvagy

До відома адвокатів!

         Дисциплінарна палата КДКА Донецької області публікує для ознайомлення адвокатів регіону декілька рішень палати про порушення дисциплінарної справи  стосовно адвоката та про притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарних проступків  і застосування до них дисциплінарного стягнення.

         Представлені рішення прийняті за результатом розгляду найпоширеніших та найбільш характерних справ,  що перебувають на розгляді  дисциплінарною палатою.

         Так, рішення про порушення дисциплінарної справи було прийнято відносно адвоката, який має борги зі сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.  

         Усього за поданням Ради адвокатів Донецької області були розпочаті дисциплінарні провадження стосовно 30 адвокатів. Відносно адвокатів, які сплатили заборгованість під час проведення перевірки обставин, подання Ради адвокатів Донецької області було залишено без розгляду.

         Найбільш розповсюдженою підставою звернень судів до КДКА Донецької області є неявки адвокатів у судові засідання. Другим рішенням, що публікується, адвоката було притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді попередження у зв'язку з порушенням ним вимог ч.2 ст.47 КПК України.

         Інші рішення – є зразком реагування палати на невиконання адвокатами професійних обов’язків та  порушення Правил адвокатської етики, що відповідно до ст. 34 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» є дисциплінарним проступком, та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.